“İstanbul’a 1 milyon ağaç diktik”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı kuruluşlarından İSKİ, içme suyu havzalarına 25 bin fidan dikiyor. Bu kapsamda Sazlıdere Barajı içme suyu havzasında gerçekleştirilen ağaç dikme töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilerle birlikte ağaç diken Topbaş, İstanbul’a bugüne kadar 1 milyona yakın ağaç diktiklerini belirterek, “Çocuklarımız ağaç çeşitlerini sadece kitaplarda görmemeli. Bizzat hissetmeli, dikmeli ve korumalı” dedi.

Minyatür şehirde eğlenceli ‘Trafik Eğitimi”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir taraftan şehrin tarfik yükünü hafifletecek yatırımları sürdürürken, bir taraftan da trafik eğitimi altyapı yatırımlarına imza atıyor. Büyükşehir’in İstanbul’a kazandırdığı, trafik konusunda çocukları eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla yapılan ve Türkiye’nin en büyük parkı olan “Topkapı Trafik Eğitim Parkı”nın açılışı Başkan Kadir Topbaş tarafından gerçekleştirildi.

Türk-Japon dostluğunda 2010 açılımı

Tarihte daima iyi ilişkiler içinde olduğumuz Japonya’nın 2010 yılını “Türkiye’de Japon Yılı” ilan etmesi münasebetiyle İstanbul’da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Cumhurbaşkanı Gül’ün de iştirak ettiği “Japon-Türk Dostluğunu Kutlama Töreni”nde Japonya Prensi Mikasa ve Başkan Topbaş da hazır bulundu. Başkan Topbaş ve Japon Prensi daha sonra, “Japonya Sanatı’nın 5000 Yılı” adlı sergiyi ziyarete açtılar.