İstanbul’un 35. kardeşi Tunus oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Tunus’un Başkenti Tunus Belediyesi ‘Kardeş Şehir’ oldu. Protokole imza atan Başkan Kadir Topbaş ile konuk Belediye Başkanı Mohamed Beji Ben Mami, iki dost ülke arasındaki ilişkilerin her alanda daha çok geliştirilmesi” kararlılığında olduklarını vurguladılar.

Bu dünya rekoru emeğin eseri!

Ray döşeme ve elektromekanik işleri devam eden Kadıköy – Kartal Metro inşaatını gazetecilerle birlikte gezen Başkan Topbaş, hattın 2011 yılı sonunda hizmete gireceğini müjdeledi ve “Sadece 45 ayda tamamlayacağımız bu metro hattı bir dünya rekorudur” dedi.

Beylerbeyi trafiği Mart’ta kesintisiz akacak

Üsküdar-Beykoz ve Boğaziçi Köprüsü’ne bağlantı yolunu kesintisis hale getirecek Beylerbeyi Kavşağı’nda incelemelerde bulunan Başkan Topbaş, “Mart ayı sonunda açılacak kavşak trafiğin kesintisiz akmasını sağlayarak sabah ve akşam oluşan trafiği ortadan kaldıracak” dedi.

Başkan Topbaş COPPEM Toplantısı’nda dünyaya barış mesajı verdi

Başkan Kadir Topbaş, UCLG Dünya Başkanı olarak, Avrupa- Akdeniz Yerel ve Bölgesel Yönetimler İşbirliği Komitesi (COPPEM) Genel Kurul toplantısına katıldı. Başkan Topbaş burada yaptığı konuşmada, “COPPEM Akdeniz havzası içinde çok önemli bir rol üstlenmiştir. AB, Akdeniz'e kıyı Arap ülkeleri ve Orta Doğu'dan olmak üzere 35 ülkenin 219 yerel yönetim ve belediyenin ortak sesi ve işbirliği platformu olmuştur” dedi.

“Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesi” İstanbul’da toplandı

Birbirinden önemli kongrelere ev sahipliği yapan İstanbul artık dünya adına kararların alındığı önemli bir merkez haline geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul Swissotel The Bosphorus’da yapılan Uluslararası İşbirliği Platformu “Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesi” Toplantısı’na katıldı.