Bu şölen, Cumhuriyet’e ve İstanbul’a çok yakıştı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 87. yılı İstanbul’da her yıl olduğu gibi görkemli bir törenle kutlandı. 29 Ekim Cuma akşamı İstanbul Valiliği’nin Dolmabahçe Sarayı’nın bahçesinde organize ettiği Cumhuriyet Resepsiyonu’nu, İstanbul’un yöneticileri ile tanınmış simalarını bir araya getirdi. Saat 19.40’ta İstanbul Boğazı’nda başlayan ve yaklaşık 15 dakika süren havai fişek ve lazer gösterisi ise, İstanbullulara tam bir görsel şölen yaşattı.

İstanbul kardeş şehirleriyle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un 30’un üzerindeki kardeş şehrini “Kentler Arası İşbirliği (ISTFIC) İstanbul Forumu”nda bir araya getirdi. Başkan Topbaş, “Dostluklarımızı daha da pekiştirerek kentlerimizin daha huzurlu ve müreffeh yaşamasına, dünya barışına katkı sağlayacağımıza inancım tamdır” dedi.

İngiliz Lord’dan İstanbul’a övgü dolu ifadeler

Başkan Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret eden PAB İngiliz Grubu Başkanı Lord Dykes, İstanbul’un çok özel bir şehir olduğunu belirterek, “Dünyadaki tüm belediye başkanları İstanbul’un belediye başkanına büyük bir imrenti ve kıskançlıkla bakıyor” dedi.

Yüzbinler, Asya’dan Avrupa’ya koşarak geçti

İstanbul’un dünya çapında Gümüş Kategori’de tescillenmiş en önemli spor organizasyonu olan 32. Avrasya Maratonu, yüzbinlerce kişinin katılımıyla kıtaları birleştirdi. Havanın da güzel olmasını fırsat bilen İstanbullu, köprü manzarasının tadına vararak, Asya’dan Avrupa’ya koşarak geçti.