Gizli hazine ortaya çıkıyor

Çemberlitaş’taki Şerefiye Sarnıcı, üzerine inşa edilen eski Eminönü Belediyesi’nin ek hizmet binasının yıkılmasıyla tarihi kimliğini yeniden kazanacak. Yıkımı başlatan Başkan Topbaş, “İstanbul tarihine saygı gösteriyor, sıkıntılardan arınıyor tarihi kimliğine kavuşuyor” dedi.

Beyaz örtü için kırmızı alarm verildi

İstanbul, dondurucu soğukla birlikte gelen kar yağışı ve tipi sırasında Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan önlemler sayesinde hayatın akışını etkileyecek bir sorunla karşılaşmadı. Başkan Kadir Topbaş’ın AKOM merkezine gelerek bizzat yönettiği karla mücadele çalışmaları ile Büyükşehir ‘in sorumluluk alanındaki ana arterlerde ulaşım rahatlıkla sağlandı.

Florya sahilleri herkese açık

Florya sahilindeki yıkım çalışmalarını anlatan Başkan Topbaş, “2004 öncesinde halkımızın kullanımına tamamen kapalı olan 428 binayı yıktık. 1 milyon 200 bin m² alanı gezi, piknik, spor alanı ve plaj olarak düzenleyerek İstanbullulara açtık” dedi

Nerede kalmıştık?

Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk sanat yaşamına modern haliyle yeniden kazandırılan Muhsin Ertuğrul Sahnesi, hizmete girmesinin ardından, perdelerini, yıkım öncesi de son kez sahnelenen ‘Keşanlı Ali Destanı’ oyunuyla açtı.

İstanbul: “2010 Avrupa Kültür Başkenti”

Dünya kenti İstanbul, bütün yönleriyle insanlık tarihinin ortak mirası olarak hak ettiği unvanı elde etti. 2010 yılı ile beraber yeni bir sayfa açan İstanbul, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı coşkulu törenle Avrupa Kültür Başkentliği’ni devraldı.

Muhsin Ertuğrul Sahnesi alkışlarla yeniden…

Büyükşehir Belediyesi tarafından çok kısa bir sürede tamamlanarak yeniden Türk Tiyatrosu’nun hizmetine sunulan Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Pencap Eyalet Başbakanı’na sıcak karşılama

Dost ve kardeş ülke Pakistan’ın Pencab Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif ve beraberindeki heyet, Başkan Topbaş’ı ziyareti sırasında çok sıcak bir ilgi ve vefa duygusuyla karşılandı.

“Yerel yönetimlere yetki veren ülkeler başarıya ulaşıyor”

Yerel yönetimlerle ilgili yeni gelişmelerin gündeme alındığı “Belediyelerde Liderlik ve Yerel Yönetişim - Personel İstihdamı Yöntemleri Semineri”nde konuşan Başkan Topbaş, “Artık dünyada ülkelerini aktif olarak geleceğe taşıyan yerel yönetimler var. Yerel yönetimlere yetki veren ülkeler başarıya ulaşıyor” dedi.