İstanbul’un içme suyu birçok Avrupa ülkesinden daha iyi!...

Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Eroğlu, “İstanbul’un içme suyu kalitesi Avrupa’nın birçok ülkesinden daha iyi” derken, Başkan Topbaş da ...

Kasımpaşa Haliç ile buluştu…

Haliç ve Üsküdar hattında kullanılmak üzere tasarlanan her biri 600 yolcu kapasiteli Haliç Gemileri’nin ilki “Kasımpaşa”, Haliç ile buluştu. Başkan Topbaş, Avrupa’daki kanallarda çalışan tekneler gibi tamamen turistik amaçla hizmet verecek tavanı ve yanları şeffaf tekne çalışması yaptıklarını açıkladı.

İstanbul ışık ve suyla yeniden fethedildi!...

İstanbul’un Fethi’nin 556. yıl dönümü, Haliç üzerinde ışık, su, ses, lazer ve görüntü teknikleri kullanılarak hazırlanan muhteşem gösteriyle kutlandı. Şölende İstanbullulara hitap eden Başkan Topbaş, İstanbul’un barış ve hoşgörü kültürüyle dünya medeniyetinin çeyiz sandığı olduğunu vurguladı.

Celalettin Cerrah’tan Başkan Topbaş’a veda ziyareti

Osmaniye Valiliği’ne atanan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Beyoğlu ve Kadıköy Vapurları İstanbullularla buluştu

İstanbulluların ‘Haydi İstanbul Vapuru’nu Seç’ kampanyası kapsamında oylarıyla belirlediği 4 numaralı vapurun ikisi daha hizmete alındı. Fatih Vapuru’ndan sonra merakla beklenen Beyoğlu ve Kadıköy vapurları da Başkan Topbaş’ın katıldığı törenle denize indirildi.

Başkan Topbaş, Etiyopya Başbakanı Meles Zenawi ile görüştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı (TİKA) işbirliği ile Etiyopya’daki su sıkıntısını gidermek amacıyla yürütülen çalışmanın tamamlanmasının ardından Etiyopya’ya giden Başkan Kadir Topbaş temaslarını sürdürüyor.

‘Küçük Başkan’ın ziyaret isteği yerine getirdi

Başkan Kadir Topbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kendisini ziyaret eden Beyazıt Ford Otosan İlköğretim Okulu öğrencilerini ziyaret etti.

Bakan Demir; “İstanbul yatırımlarımızda önemli yer tutacak…”

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret eden Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, İstanbul’un Asya, Avrupa ve Ortadoğu’yu birbirine bağlayan çok önemli bir şehir olduğunu belirterek, “Bakanlığımızın çalışmalarında ...

1 Milyon 200 Bin Etiyopyalı Suya kavuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TİKA ve İTO işbirliğiyle Etiyopya’daki su sıkıntısını gidermek üzere yürütülen çalışma tamamlandı. Su Kaynakları Bakanlığı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla tören yapıldı. Sondaj ekipmanı törenle bakanlığa hibe edildi.