Avcılar-Kadıköy arası 63 dakika!

Avcılar ile Kadıköy arasını 63 dakikaya indiren “Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı”nın açılışını Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş birlikte yaptı. Hatla günde 1 milyon yolcunun hızlı ve konforlu bir şekilde taşınmasının hedeflendiği vurgulayan Erdoğan, Avcılar-Beylikdüzü, Kadıköy-Bostancı ve Harem-Kozyatağı arasında da metrobüs hattı yapılacağını müjdeledi.

İstanbul’a kazandırılan iki dev eseri Başbakan Erdoğan açtı

Kağıthane-Piyalepaşa Tünel Yolu ve Sütlüce Kongre Merkezi, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş birlikte açtı.

İstanbul su kaynakların korunmasında dünyaya örnek!...

5. Dünya Su Forumu’nda konuşan Başkan Topbaş, dünyada susuzluk nedeniyle yaşanan sorunlara dikkat çekti ve “Çok kültürlü dünyada barış içinde yaşanabilir. İstanbul su kaynaklarını koruma ve geliştirmede örnek bir şehir” dedi...

İstanbul Fransa ile ilişkilerini yerel düzeyde geliştiriyor

Fransa’nın Pacha Bölgesi Başkanı Michele Vausselle ile görüşen Başkan Topbaş, Türkiye ile Fransa’nın yerel düzeyde iyi ilişkiler kurma yolunda olduğunu belirterek, “Sayın Bölge Başkanı ile Akdeniz havzası ve bölgemizdeki işbirliği imkanlarını geliştirmek adına mutabakata vardık” dedi.

Dünyanın en modern sivil savunma araçları İstanbul’da…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi dünyanın en modern 12 yeni sivil savunma aracını hizmete aldı. 4,5 milyon TL’ye mal olan araçları basına tanıtan Başkan Topbaş, “Türkiye’deki tüm belediyeler arasında tek ISO–9001 kalite belgeli bir sivil savunma ekibi bizimki…” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne övgü: Muhteşem olmuş!..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, milletvekili Ömer Dinçer ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sayın Nevzat Bayhan’ın da hazır bulunduğu ...