İstanbul Kent Konseyi sivil toplumu bekliyor…

Kent Konseyi toplantısında konuşan Başkan Kadir Topbaş, sivil toplum kuruluşlarına “Kent Konseyi’ne katılarak İstanbul için düşüncelerinizi ve önerilerinizi bildirin. Bu kente katkılarınızı bekliyoruz” diye seslendi.

En güzel 100 lale fotoğrafı ödüllendirildi

3 Uluslararası Lale Festivali en güzel 100 lale fotoğrafı ödül töreniyle son buldu. Başkan Topbaş, “Emirgan’a diktiğimiz laleleri görmek için gelen vatandaşlarımız Beltur Sosyal Tesislerimize bir ayda 1 trilyon YTL bıraktılar. Lalenin masrafı kendi kendide çıktı” dedi.

Dünyanın ilk ‘İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’ İstanbul’da açıldı

Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş tarafından Gülhane Parkı’nda açılan ‘İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’, bilim tarihine farklı bir bakış getirecek. Törende konuşan Erdoğan, “Burada sergilenen eserler medeniyet tarihi yazımında düşülen çok temel bir yanılgıyı düzeltme imkanı verecek” dedi.

Çocuklar “Çevre Bey” seyredip çevreyi koruyacak…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilköğretim çağındaki çocuklara çevre bilinci aşılamak için hazırlattığı “Çevre Bey” adlı animasyon filminin galası Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

Çocuklar “Bir Kereden Çok Şey Olur”u tiyatroyla öğrendi

Çocuklara sigara ve benzeri kötü alışkanlıkların önlenmesi amacıyla hazırlanan “Bir Kereden Çok Şey Olur” tiyatro oyununun galası yapıldı. Çocuklara hitap eden Başkan Topbaş, hatalar konusunda bir kerenin kötü bir başlangıç olabileceğini söyledi.

Büyükşehir İstanbul’u rehabilitasyon merkeziyle donatacak…

İstanbul’da yapacakları bütün kültür merkezlerinin giriş katlarını özürlülere yönelik rehabilitasyon merkezi olarak hazırlayacaklarını açıklayan Başkan Topbaş, engelli çocukların topluma kazandırılacağı merkezlerin Fiziksel Engelliler Vakfı tarafından işletilebileceğini söyledi.

Başkan Topbaş işadamlarına 4 yıllık icraatlarını anlattı

İTO’da işadamlarına 4 yıllık icraatlarını anlatan Başkan Topbaş, “Yatırımlarımızla İstanbul nitelikli işgücünün ve nitelikli sanayinin barındığı bir turizm, kongre, fuarcılık ve moda şehrine dönüştü” dedi.

4. Levent-Maslak-TEM güzerahındaki trafik kavşaklarla rahatladı

Büyükdere Caddesi- Maslak- Sarıyer güzergahında tamamlanan Ayazağa, Seyrantepe, Harp Akademileri, İstinye ve Hacıosman Kavşakları bölge trafiğini ciddi ölçüde rahatlattı. Kavşakları gezen Başkan Topbaş, “Artık Seyrantepe ...

“Türk Olimpiyat Takımı” kamuoyuna tanıtıldı

Türkiye’yi 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek Türk Olimpiyat Takımı kamuoyuna tanıtıldı. Törende gerçekleşen imza töreniyle Burhan Felek Spor Salonu’nun yeniden inşası için protokol de imzalandı.

‘Tünel Yol’ Sarıyer’in de trafik sorununu çözecek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer’in trafik sorununu çözecek 4 bin 560 metre uzunluğunda ve 4 araç geçişli Sarıyer-Çayırbaşı Tünel Yolu inşaatında incelemelerde bulundu.