Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kaya Boztepe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Dolmabahçe’den Kağıthane ve Havalimanı’na çok daha kolay erişim...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “7 Tepe 7 Tünel” projesi kapsamında Bomonti-Dolmabahçe Karayolu Tüneli’nin tek yönde kazı çalışmasını tamamladı.

İstanbul dünya su medeniyetinin de başkenti…

5. Dünya Su Forumu’na hazırlanan İstanbul’da gerçekleşen “Dünya Su Günü” töreninde, İstanbul’un dünya medeniyetinin de başkenti olduğu vurgulandı ve 2009’da İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 5. Dünya Su Forumu'nun dünya için bir milat olacağı kaydedildi.

Dünya Su Forumu’nda tarihi ‘Su Mutabakatı’na imza atılacak...

Başkan Topbaş, 2009’daki Dünya Su Forumu’nda, dünya şehir yöneticilerinin “İstanbul Kentsel Su Mutabakatı” çerçevesinde biraraya geleceklerini belirterek, “Amacımız su konusunda karşılaştığımız sorunları idari organların, yasa koyucuların ve uluslararası toplulukların dikkatine sunmak olacak” dedi.

Başkan Topbaş; “Küresel gelişmeye ayak uyduran sanayi istiyoruz”

İSO Meslek Komitesi toplantısında konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’da sanayiye tamamen karşı olmadıklarını belirterek, “İleri teknoloji kullanan, çevreye zarar vermeyen ve nitelikli iş gücü çalıştıran bir sanayiye ihtiyacımız var” dedi.

Başkan Topbaş; “İtfaiye ve afet ekipmanında dünyada bir numarayız!...”

İstanbul İtfaiyesi’nin 15 yeni ‘Acil Müdahale Aracı’nı daha hizmete alan Başkan Topbaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak itfaiye ve afetlere müdahale aracı bakımından dünyada bir numara olduk. Her alanda bir numara olmalıyız. Yetiştirdiğimiz itfaiyecilerle personel konusunda da dünyada bir numara olmaya adayız” dedi.

Ataköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin temeli atıldı

Günde 600 bin metreküp suyu en son teknolojiyle arıtarak Marmara sahillerinin kirlenmesine son verecek, arıtılan suyun da sanayi ve park-bahçelerde kullanılmasını sağlayacak Ataköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin temeli atıldı.

İDO dünyada bir numara!...

Murat Reis ve Mehmet Reis Deniz Otobüsleri ile Orhan Gazi Hızlı Feribotu’nu hizmete alan Başkan Topbaş, “İDO yılda taşıdığı 98 milyon yolcu ve 107 araçlık filosuyla deniz taşımacılığında dünyada bir numara... İstanbul olarak her alanda bir numara olmak için çalışıyoruz” dedi.

“İstanbul’un Alınteri” Taksim Metrosu’nda…

İstanbul’un geçmiş yıllardaki çalışma hayatını ve unutulmuş mesleklerini fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in objektifinden yansıtan kareler, Taksim Metrosu’nda sergileniyor. Açılışta konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’un birçok sanatçıya ilham kaynağı olduğuna dikkat çekti.