TBMM Başkanı Toptan Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

Başkan Topbaş’ı ziyaret eden TBMM Başkanı Köksal Toptan, İstanbul'daki eğitim, kültür, sağlık ve sosyal yatırımlara dikkat çekerek, “Belediye Başkanımıza çalışmalarının devamında da başarılar diliyorum” dedi.

Melen suyu Avrupa Yakası’nda…

İstanbul’un su kaynaklarına bir yenisi daha eklendi. Melen Projesi Boğaz Geçiş Hattı Bakan Eroğlu ve Başkan Topbaş’ın katıldığı bir törenle hizmete alındı.

Kartal’da kentsel dönüşüme bir adım kaldı…

Mimar Zaha Hadid ile birlikte Kartal Kentsel Dönüşüm projesini tanıtan Başkan Topbaş, planlama sürecinin yılsonuna kadar bitirileceğini belirterek, “Burada 5 milyar dolarlık bir yatırımla modern bir merkezi iş alanı oluşturacağız” dedi.

İstanbul’da tüm projeler özürlülerin onayından geçecek…

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da yapılacak tüm projelerin özürlülere yönelik sivil toplum kuruluşları ile mimarlar ve Meclis üyelerinden oluşan bir komisyonun onayından geçeceğini açıkladı.

İstanbul ile Bursa bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bursa Belediye Başkanı Hikmet Şahin ile iki yerel yönetimin bürokratları bilgi ve deneyim paylaşımı için bir araya geldi.

Darüşşafaka-Taksim Metro kazısı canlı yayınında birleşti

Yaklaşık dört yıldır inşaatı süren 4. Levent-Atatürk Sanayi Sitesi-Darüşşafaka Metro Tüneli kazısı dün akşam Show Haber canlı yayınında birleşti. İstanbullular bu tarihi olaya ekranları başında tanıklık etti.

Büyükşehir İstanbul’a bir okul daha kazandırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziosmanpaşa’da inşa ettiği 24 derslikli depreme dayanıklı prefabrik okulu Başkan Kadir Topbaş açtı. Okulun projesini de çizen Mimar Topbaş, “Ekmeğimizi herkesle paylaşıyoruz. Iğdır ve Diyarbakır’da okul, Batman’da Özürlüler Merkezi yapıyoruz” dedi.

Başkan Topbaş polis adaylarına İstanbul’u anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Florya’daki Şükrü Balcı Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret ederek polis adaylarıyla biraraya geldi.

Ambarlı Havzası atık tehdidinden kurtarılıyor

Küçükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’ni kirlilikten kurtaracak Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin tünel kazısı tamamlandı. 2010 yılında arıtma tesisinin devreye girmesiyle “Küçükçekmece Çevre Koruma Projesi” tamamlanacak ve atıksular göl ile Marmara Denizi’ne akmayacak.