Tarihi Kabataş Çeşmesi ihya edildi

Restorasyonu tamamlanan Kabataş Hekimoğlu Ali Paşa Çeşmesi, onarımı üstlenen MARSAN Genel Müdürü Ahmet Karabulut’un da katılımıyla Başkan Kadir Topbaş’ın makamında düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Sarıgazi’ye 4.5 yılda 85.6 milyon YTL’lik yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgazi Belediyesi’nin birlikte yaptığı toplam 32 milyon YTL’lik yatırımın açılışında konuşan Başkan Topbaş, “Dönemimizde sadece Sarıgazi’ye 85.6 milyon YTL’lik yatırım yaptık.

Küçükçekmece’deki tarihi Mimar Sinan Köprüsü ihya edildi

Küçükçekmece’ye bu dönem 1 milyar 268 milyon YTL’lik yatırım yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçenin sembollerinden tarihi Mimar Sinan Köprüsü’nü aslına uygun olarak restore etti. 448 yıllık eserin ihyası için 1.3 milyon YTL harcandı.

Kadir Topbaş itfaiye ve zabıta personeliyle bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kurban Bayramı’nda görev başında olan İtfaiye ve Zabıta görevlileriyle bayramlaştı.

İstanbul Avrupa’nın en büyük ‘Yunus Gösteri Merkezi’ne kavuştu

Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un kültür ve sanat merkezi Haliç’e yap-işlet-devret modeliyle Avrupa’nın en büyük “Deniz Memelileri Gösteri ve Yüzme Merkezi”ni kazandırdı.

İstanbul ‘Kalkınma Ajansı’ ile finans merkezi olacak

Kamu ve STK arasında işbirliğini sağlayarak gelişmeyle ilgili stratejilerin hazırlanmasını, iş ve yatırım imkanlarının şehre çekilmesini amaçlayan İstanbul Kalkınma Ajansı basına tanıtıldı.

Fenerbahçe Vapuru Rahmi Koç Müzesi’ne demir attı

İstanbul’un son 55 yıllık tarihine tanıklık eden Fenerbahçe Vapuru, veda seferiyle Rahmi Koç Müzesi’ne teslim edildi. Başkan Topbaş, “İstanbul’un sembollerinden biri olan Fenerbahçe Vapuru’nun orjinalini bozarak yenilemek yerine, istedik ki bu haliyle dünya mirası olarak geleceğe taşınsın” dedi.

Eyüp Osmanlı Parkı ve Sosyal Tesis ile daha güzel…

Eyüp Osmanlı Park ve Osmanlı Park Sosyal Tesisleri’ni açan Başkan Topbaş, “Bir kültür vadisine dönüştürdüğümüz Haliç’e Leonardo da Vinci’nin projesini çizdiği ‘Yaya Geçiş Köprüsü’nü inşa edeceğiz” dedi.

Başkan Topbaş çalışma arkadaşlarıyla bayramlaştı

Kurban Bayramı öncesinde personeliyle bayramlaşan Başkan Topbaş, “Beş yılda hep birlikte çok güzel şeyler başardık. İnşallah bundan sonra da beraber devam edeceğiz” dedi.

Akfırat ve Orhanlı’ya 191 milyon YTL’lik yatırım…

Akfırat ve Orhanlı beldelerine yapılan 26 eser toplu olarak hizmete açıldı.

AK Parti İstanbul’da Kadir Topbaş ile ‘Durmak Yok Yola Devam’ dedi…

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Kadir Topbaş olduğunu açıkladı.