Riva turizm, sağlık ve spor merkezi oluyor…

Beykoz’un Riva Köyü’nde ‘eko-köy’ çalışması başlattıklarını açıklayan Başkan Topbaş, “Şehrimizin en büyük proje alanı olarak belirlediğimiz Riva’yı, İstanbul’un yeşil-mavi kaçış noktası ve doğayla buluşma alanı olarak hazırlıyoruz” dedi.

İstanbul, önemli rol bir oynayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İspanya’nın başkenti Madrid’te düzenlenen I. Medeniyetler İttifakı Forumu’na katıldı. Başkan Kadir Topbaş, “Medeniyetlerin çeyiz sandığı İstanbul, medeniyetler ittifakının gerçekleşmesinde çok önemli rol oynayacak örnek bir kent” dedi.

İsviçre Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

İsviçre Büyükelçisi Walter Gyger ve İsviçre İstanbul Başkonsolosu Ernst Balzli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

İstanbul kar yağışına hazır!...

İstanbul’un 255 noktada konuşlanmış 1038 araç ve 3 bin 557 personelle bu gece beklenen kar yağışına hazır olduğunu açıklayan Başkan Topbaş, “İstanbul artık kar yağışı nedeniyle kaos yaşamıyor. İnşallah bol kar yağsın ki barajlarımız dolsun” dedi.

İsrail Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

İstanbul doğumlu olan İsrail Büyükelçisi Gabby Levy, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Büyükelçi Levy, Türkiye ve İstanbul’un Musevilerin gözünde ayrı bir yeri var” dedi.

İETT’de ‘lüks otobüs’ devri başlıyor…

İstanbul’da bu yıl doğalgaz ve ve hibrit sistemli, her koltuğunda emniyet kemeri bulunan, LCD ekranlı, güvenlik kameralı lüks otobüsler devreye giriyor.

Büyükşehir’den düşük gelirli vatandaşlara 2 bin 150 konut daha…

KİPTAŞ’ın “Hadımköy Konutları 2. Etap” projesinin satış kampanyasını başlatan Başkan Topbaş, “Vatandaşlarımız ayda 397 YTL’den başlayan taksitlerle kira öder gibi konut sahibi olacak ve konut kampanyalarımız 20 günde bir devam edecek...

Başkan Topbaş karla mücadele için 2 geceyi AKOM’da geçirdi

Karla mücadele çalışmalarını 2 gece boyunca ayrılmadığı AKOM’dan yöneten Başkan Topbaş, bugün de AKOM’dan Saraçhane Belediye Sarayı’na gelerek personelle birlikte öğle yemeği yedi.

“Erken Uyarı Sistemi” ile buzlanmaya son!...

Devreye aldıkları “Erken Uyarı Sensörleri” ile İstanbul’un kritik 25 yolunda buzlanmanın önüne geçtiklerini belirten Başkan Topbaş, “Bilimsel bir çalışmayla buzlanmayı 3 saat önceden tespit ederek müdahale ediyoruz. Üstelik daha az maliyetle…” dedi.

“Tiyatroyla, eve metroyla gidilecek bir İstanbul…”

AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Hizmet Yerinde Görülür. Gidelim Görelim’ konulu programda kültür ve sanat yatırımlarını anlatan Başkan Topbaş, “Dünyaya tiyatroyla, eve metroyla gidilecek bir kent oluşturuyoruz” dedi.