İzlanda ile ‘yenilenebilir enerji’de deneyim paylaşımı…

İzlanda Cumhurbaşkanı Ragner Grimsson ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çevre sorunları hakkında fikir alış verişinde bulunduklarını ve küçük yaştaki çocukların uyuşturucu bağımlılığına karşı birlikte mücadele kararı aldıklarını açıkladı.

Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Okullar arası münazara, bilgi-kültür, şiir okuma ve Avrupa Birliği Bilgi-Kültür Yarışması’nda dereceye girilen öğrencilere ödülleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer tarafından verildi.

İstanbul ve Köln’den dostluğu pekiştirecek anlaşma…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Fritz Schramma, iki şehrin kültürel etkinliklerine katkıda bulunma, Kentler Kardeşliği Derneği kurma ve Avrupa Büyükşehir Belediyeleri projesine üçüncü bir belediyeyi katma yönünde anlaşmaya vardı.

İstanbul ve Köln dikilen meşelerle kardeşliğini pekiştirdi…

İstanbul ve Köln’ün Kardeş Şehir olmasının 10. yılı Gülhane Parkı’na dikilen Türk ve Alman meşesiyle pekiştirildi. Törende konuşan Başkan Topbaş; “Diktiğimiz ağaçlar büyüdükçe, yeşerdikçe, kökleri derinleştikçe, dostluğumuz da daha derinleşecek” dedi.

İstanbul ile Venedik ‘Kardeş Şehir’ oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Venedik Belediyesi arasında imzalanan protokolle İstanbul ve Venedik “Kardeş Şehir” oldu.

Başkan Topbaş yeniden yürümeyi başaran Darülacezelilerle buluştu

Kayışdağı Darülaceze Tesisleri’ni ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, fizik tedavi ve akupunktur uygulamasıyla yeniden yürümeye başlayan 19 sakinin azmini kutladı.

Başkan Topbaş Yeni Zelandalı Bakanla deprem güçlendirmesini konuştu

Yeni Zelandalı Bakan Hon Clayton ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sivil yapıların depreme karşı güçlendirilmesiyle ilgili olarak Yeni Zelandalı firmalarla işbirliği yapmayı düşündüklerini ve uzun vadeli kredi imkanını araştırdıklarını söyledi.

Başkan Topbaş cezaevindeki tiyatro coşkusuna ortak oldu

Bayrampaşa Cezaevi’ndeki 30 mahkum, cezaevinde “Batakhane Güzeli” adlı tiyatro eserini sergiledi. Başkan Topbaş ve Başsavcı Engin oyunu hükümlülerle birlikte izledi.

Başkan Topbaş OECD Genel Sekreteri Jose Angel Gurria ile görüştü

OECD Genel Sekreteri Jose Angel Gurria, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Küresel ısınmanın ele alındığı görüşmede Gurria, Türkiye’nin de içinde bulunduğu üye ülkeleri her zaman desteklemeye hazır olduklarını söyledi.

Başkan Topbaş OECD Forumu’nda konuştu

OECD toplantısının 2. oturumunda “Küresel Şehirler” konulu bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; “Şehirleri çok merkezlilik rahatlatacak” dedi.

Başkan Topbaş Melen Çayı’nın İstanbul’a getiriliş saatini verdi!...

Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyat Köyü Metro Hattı´nda incelemelerde bulunan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’a günde 285 bin metreküp su sağlayacak Melen Çayı’nın ilk etabının Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirileceğini müjdeledi.

Başkan Topbaş engellilere akülü sandalye dağıttı

Omurilik Felçlileri Derneği’nin “350 Akülü Tekerli Sandalye” dağıtım töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile ünlü simaların katılımıyla gerçekleşti.

9 bin başarılı öğrenci bu yıl da bisikletle ödüllendirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Başkan Kadir Topbaşın katılımıyla düzenlenen “Karne Şenliği”nde 9 bin başarılı öğrenci bisikletle ödüllendirildi.

1. Lige yükselen Kasımpaşaspor’dan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Süper Lig´e yükselen Kasımpaşaspor Kulübü yönetici ve futbolcuları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

“Mevlâna Yılı” muhteşem bir gösteriyle başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Mevlâna Yılı” etkinlikleri, açılış resepsiyonunun ardından gerçekleştirilen muhteşem bir senfonik gösteriyle başladı. Başkan Topbaş, “Hz. Mevlana’nın derin sevgi ve hoşgörüsü asırlardan beridir İstanbul’da hayat bulmuştur” dedi.

“Demokrasi ve Küresel Güvenlik” İstanbul’da masaya yatırılıyor

“2. İstanbul Demokrasi ve Küresel Güvenlik Konferansı” Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İçişleri Bakanı Osman Güneş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla başladı.