Topkapı Sarayı’nın tarihi avlusu yeniden düzenledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3.5 milyon YTL harcanarak ‘Türk Bahçesi’ tarzında yeniden düzenlenen Topkapı Sarayı’nın “1. Avlu Bahçesi”ni Bakan Atilla Koç ve Başkan Kadir Topbaş açtı.

Topbaş; “Yeni projelerle iklim değişikliğiyle mücadele ediyoruz…”

New York’ta başlayan “C40 Büyük Kentler İklim Zirvesi”nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iklim değişikliğiyle mücadele için başlatılan yeni projeleri anlattı.

İstanbul yeniden fethedildi!...

Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un Fethi’nin 554. yılını lazer ve havai fişek desteğiyle Haliç’te yapılan muhteşem bir şölenle kutladı. Kutlamada ışık, su, ses ve görüntü teknikleri kullanılarak İstanbul’un Fethi’nin birebir yaşatılması izleyenleri büyüledi.

İstanbul Milano ile birçok alanda işbirliğine gidiyor

Milano Belediye Başkanı Letizia Moratti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede daha önce İstanbul ile Milano arasında imzalanan İyi Niyet Mektubu kapsamında ulaşım, taşımacılık, çevre, kültür ve ticaret alanında işbirliği yapılması ele alındı.

Gençlerin web sitesini Başkan Topbaş açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hazırlanan “www.adimgenc.com” adresli web sitesi, Başkan Kadir Topbaş tarafından açıldı.

Büyükşehir’den coşkulu ‘Anneler Günü’ kutlaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Anneler Günü” kutlaması duygulu görüntülere sahne oldu. Anneler, özürlü Neval Kahraman ile Sanatçı Muazzez Ersoy’un söylediği şarkılarla duygulu anlar yaşarken, Büyükşehir’in ailelere yönelik hizmetlerini anlatan Başkan Topbaş ile Eşi Özleyiş Topbaş ayakta alkışlandı.

Başkan Topbaş; “İstanbul susuz kalmayacak…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taksim Meydanı’nda düzenlenen “Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli” isimli serginin açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Başkan Topbaş Vefalıların “Boza Günü”ne katıldı

Vefa Lisesi’nin 135. kuruluş yıldönümü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen “Boza Günü”yle kutlandı. Liseye ait bir ilkokul yapma sözü veren Başkan Topbaş, Vefa Stadı’nı da içinde kapalı spor salonu ile konferans salonu da bulunan bir spor kompleksi haline getireceklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş TÜSİAD Başkanı Yalçındağ’ı ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

19 Mayıs İstanbul’da törenlerle kutlanıyor…

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, İstanbul´da Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen törenle başladı.

19 Mayıs törenleri İnönü Stadı’nda devam etti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı İnönü Stadı’ndaki törenle devam etti. Tören İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Tuncel’in üstü açık bir arabayla halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı.

İstanbul’da “Ata’ya Saygı ve Gençlik Yürüyüşü…”

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Şişli ve Dolmabahçe’den Taksim’e kadar “Ata´ya Saygı ve Gençlik Yürüyüşü” yapıldı.