Rus Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Ivanovskiy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Zirveye ‘Diplomasi’ ve ‘Medeniyetler İttifakı’ damgasını vurdu

4. Dünya Belediye Başkanları Zirvesi’nin sonuç bildirgesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıklandı. Bildirgede, “Şehirler Diplomasisi, Çokkültürlü Birliktelik, Medeniyetler İttifakı, Farklı Kültürler Arasında Diyalog ve Milenyum Kalkınma Hedeflerini teşvik etmek ve uygulamaya koymak” ifadelerine yer verildi.

Kapalıçarşı Zirve için İstanbul’da bulunan Başkanları ağırladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 4. Dünya Belediye Başkanları Zirvesi’ne katılan Belediye Başkanları ve delegelerle Kapalıçarşı’nın mistik atmosferinde buluştu.

İstanbul ile Cakarta arasında ‘Kardeş Şehir’ protokolü imzalandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Endonezya’nın Cakarta Valiliği arasında “Kardeş Şehir” anlaşması imzaladı. Başkan Kadir Topbaş ile Cakarta Valisi Haji Sutiyoso imzaladığı protokol kapsamında başta kültürel, sosyal ve ekonomik alanlar olmak üzere her konuda işbirliği yapılması hedefleniyor.

Çocukların ‘23 Nisan’ şenliği coşkulu başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “23 Nisan Çocuk Şenliği” coşkulu başladı. Çocukların doyasıya eğlendiği şenlikte konuşan Başkan Kadir Topbaş, Çocuk Bayramının kutlandığı tek ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekti.

Celalettin Cerrah’tan Başkan Kadir Topbaş’a ‘162. Yıl’ ziyareti…

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 162. yıldönümü münasebetiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Bursa Hızlı Feribot İskelesi’ni Başbakan Erdoğan açtı

İstanbul ile Bursa arasını 75 dakikaya indiren Osman Gazi Feribotu’nun yanaşacağı Bursa Hızlı Feribot İskelesi’ni Başbakan Erdoğan, Bakan Yıldırım, Başkan Topbaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin birlikte açtı.

Belçika Heyeti’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Belçika Limburg Bölge Valisi Steve Stevaert ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerel diplomasiyi karşılıklı olarak geliştirmek istediklerini ve Belçika’da dikilmek üzere lale soğanı ihraç edebileceklerini söyledi.

Başkan Topbaş; “Büyük hizmetlerimizden rahatsız olanlardan özür diliyoruz!”

İstanbul’da çok büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Topbaş, “Çok fazla hizmet ettiğimiz için bazı çevreler rahatsız oluyor, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Çünkü görüyorlar ki böyle güzel hizmet yapıldıkça vatandaş onları işbaşına getirmez” dedi.

Başkan Topbaş; “3 yıla sığmayacak kadar büyük yatırımlar yaptık…”

Basın turuyla, 3 yıllık icraatlarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “3 yıla sığmayacak kadar büyük yatırımlar yaptık ve onurlu bir iz bırakmayı başardık. Gelecek yıllarda da bunu sürdüreceğiz. Geriye baktığımızda ‘Biraz daha çalışsaydım’ demeyecek kadar çok çalıştık ve iş yaptık” dedi.

‘Kutlu Doğum’ İstanbul’da kutlandı

İstanbul Müftülüğü’nün düzenlediği “Kutlu Doğum Haftası”nın açılış töreni Başkan Kadir Topbaş ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

‘Eğitim Günleri 2007’ fuarını Başkan Topbaş açtı

‘Eğitim Günleri 2007’ fuarının açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.