Tepecik Hüsnü Özyeğin Lisesi’ni Başkan Topbaş açtı

Hüsnü Özyeğin Vakfı’nca Büyükçekmece’ye bağlı Tepecik Beldesi’nde yaptırılan “Tepecik Hüsnü Özyeğin Lisesi”, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı.

Edirnekapı Şehitliği´nde Çanakkale şehitleri anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 92. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Edirnekapı Şehitlik Alanı´nda tören yapıldı. Törene, İstanbul Valisi, 1. Ordu Komutanı , askeri erkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı , şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Topbaş; “Organik Tarım ile İstanbul’dan geriye göç başlattık…”

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve FAO tarafından ortaklaşa düzenlenen “Organik Tarımda Yeni Ufuklar” konulu panel CRR´de başladı. Açılışta konuşan Başkan Topbaş, “Organik Tarım’ projesiyle İstanbul’un tüketim gücünü Anadolu’nun yerel kalkınmasında kullandık ve İstanbul’dan geriye göçü başlattık” dedi.

Başkan Topbaş; “Meriç Nehri’nden su sağlamayı düşünüyoruz…”

İstanbul’un şu anda su sıkıntısının bulunmadığını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Şehrimizin gelecekte su sıkıntısı yaşamaması için Meriç Nehri’nden İstanbul’a su sağlanması konusunu inceliyoruz” dedi.

Başkan Topbaş başarılı öğrencilerle buluştu

ÖSS ve OKS’de dereceye giren öğrenciler ve aileleriyle Feshane’de akşam yemeğinde bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İyi işlenmiş bir genç dünyayı yerinden oynatabilir. Bu fırsatı gençlerimize vermeliyiz” dedi.

Başkan Topbaş AB’nin 50. yıl toplantısında konuştu

AB’nin ‘50. Yılı Roma Toplantıları’na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Yarının Avrupası: Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin Katkısı’ konulu oturumda bir konuşma yaptı.