İsviçre İçişleri Bakanı Couchepin; ‘‘İstanbul çok güvenli bir şehir!...’’

İsviçre İçişleri Bakanı Pascal Couchepin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

İstanbul, Suudi Arabistan ile ekonomik ve sosyal alanda işbirliği yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Suudi Arabistan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Fahd Bin Jaber Al Shamri ve heyetini kabul ederek bir süre görüştü. Ziyarette iki ülke ve özellikle İstanbul ile Suudi Arabistan arasında su, atıksu, katı takı yönetimi, ekonomik ve sosyal alanda işbirliği yapılması görüşü ortaya kondu.

Halkalı, Türkiye’ye örnek olacak…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Halkalı’da kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen konutlara yerleşen aileleri ziyaret etti. Ayda 235 YTL ödeyerek ev sahibi olan 2 bin 640 aileyi modern bir şehirle buluşturan proje, bütün Türkiye’ye örnek olacak.

Büyükşehir’den 80 engelliyi daha Akülü Tekerlekli Sandalye

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği işbirliğiyle düzenlediği “Her Özürlüye Akülü Tekerlekli Sandalye Yardım” kampanyası devam ediyor. Feshane’de Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleşen törenle, 80 engelli vatandaş daha ‘Akülü Tekerlekli Sandalye’ sahibi oldu.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Sun Guoxiang, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş´ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başkan Topbaş; “Kar eden belediye şirketlerini halka açacağız…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kar eden belediye şirketlerinin halka arzı ya da satışıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Başkan Topbaş canlı yayında vatandaşlarla İstanbul’u konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kanal D Televizyonu’nda canlı olarak yayınlanan ‘Genç Bakış’ programında vatandaşlarla İstanbul’u konuştu. Kadir Topbaş, ulaşımdan planlamaya, göçten deprem sorununa, çevreden kültür ve sanata kadar pek çok konudaki soruları cevaplandırdı ve yatırımları anlattı.

Başkan Kadir Topbaş Aşure Günü’nde Gazi Cemevi’ni ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Muharrem ayı münasebetiyle Gazi Cemevi’ndeki aşure gününe katıldı. Başkan Topbaş ziyarette Gazi Cemevi Vakfı’na cemevinin tapusunu vereceklerini müjdeledi.

‘Uluslararası Kamu ve Yerel Yönetim Finansmanı’ İstanbul’da masaya yatırıldı

“4. Uluslararası Kamu ve Yerel Yönetim Finansmanı Kongresi” Devlet Bakanı Ali Babacan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da başladı. Toplantının açılışına yerel yönetimlere daha fazla kaynak ayrılması konusu damgasını vurdu.