Özbekistan’dan Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Özbekistan’ın İstanbul Başkonsolosu Abror Gulyamov Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Mısır’ın İstanbul Başkonsolosu Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mısır’ın İstanbul Başkonsolosu İman Mostafa Ahmet kabul ederek bir süre görüştü.

İstanbul ‘Lale’siyle 50 bin turisti ağırlayacak…

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, internet üzerinden “Laleleriyle İstanbul’u görün” başlıklı uluslararası bir tanıtım kampanyası başlatacaklarını belirterek, lale turizmiyle tarihi şehre 50 bin turist çekmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Filistin Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarouf, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başkan Topbaş; “Ulaşım Zirvesi’ndeki taleplerimiz gerçekleşecek”

Belediye muhabirleriyle biraraya gelen Başkan Topbaş, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlarının katılımıyla yapılan Ulaşım Zirvesi’nde talep ettikleri konuların tamamına yakınının gerçekleşeceğini açıkladı. Kadir Topbaş zirvede trafik yönetiminin Büyükşehir Belediyesi’ne devri ile metro yatırımlarının Ulaştırma Bakanlığı’na devri yada finanse edilmesi gibi konuları gündeme getirmişti.

Başkan Kadir Topbaş; “Yaptıklarımızın değeri sonradan anlaşılıyor…”

Görevine yeni başlayan Libya’nın İstanbul Başkonsolosu Aref A.B Abuhajar, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Görüşmenin ardından soruları cevaplandıran Başkan Topbaş, “Yaptıklarımızın ve kararlarımızın değeri ...

Başkan Kadir Topbaş; “İstanbul’un şu anda su sıkıntısı yok…”

İstanbul’da hiç yağmur yağmazsa haziran ayı sonuna kadar yetecek su rezervi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Gelecek için de Yeşilçay Barajı’nı devreye sokma adına adımlar atıyoruz. Ancak hiçbir kaynak sınırsız değildir. Vatandaşlarımızdan suyu bilinçli kullanmalarını istiyoruz” dedi.

Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Levan Varshalomidze ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bölgeyle olan iyi ilişkilerin her iki halkı da memnun ettiğini söyledi.