Rotterdam ve Amsterdam Belediye Başkanlarından Başkan Topbaş’a ziyaret…

Rotterdam Belediye Başkanları Job Cohen ve Amsterdam Belediye Başkanı Ivo Obsterdan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Olimpiyat Stadı büyük maçlara hazır…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Atatürk Olimpiyat Stadı´nın artık büyük maçlara hazır olduğunu ve özellikle ulaşım konusunda hiç bir problemin kalmadığını açıkladı.

Dünya Planlama Kongresi Belediye Başkanlarını İstanbul’da buluşturdu

Bu yıl 42’ncisi İstanbul’da düzenlenen Dünya Planlama Kongresi’nde metropol belediye başkanları şehirlerdeki yapısal ve sosyal ayrışma ile fırsatları konuştu.

CeBIT Bilişim Eurasia 2006 açıldı

Avrasya´nın en büyük iş geliştirme platformu olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile Başkan Topbaş´ın katılımıyla açıldı.

Büyükşehir’den 100 bin ilköğretim öğrencisine eğitim seti

Büyükşehir Belediyesi eğitim yardımlarına devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, 100 bin ilköğretim öğrencisine eğitim seti dağıtımını Avcılar Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan başlattı.

Büyükşehir Belediyesi binlerce ‘ilkyardım gönüllüsü’ yetiştiriyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplumun ilkyardım bilincini yükseltmek amacıyla başlattığı “Gönüllü İlkyardımcılar Tatbikatı”, Başkan Kadir Topbaş’ın da katılımıyla Bakırköy’de gerçekleştirildi.

Başkan Topbaş Mimar Sinan Üniversitesi’nin açılışına katıldı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, bugün gerçekleştirilen tören ve sanatsal etkinliklerle 2006-2007 Akademik Yılı’nı açtı.

Başkan Topbaş Galata’da tasarımcılarla buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünyanın en ünlü tasarımcılarını ikinci kez İstanbul’da buluşturan İstanbul Tasarım Haftası’nı (İstanbul Design Week – IDW) gezmek üzere Tarihi Galata Köprüsü’nü ziyaret etti.

Başkan Kadir Topbaş; “Ramazan etkinlikleri daha düzenli daha kültürel olmalı…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tarihi dokuya zarar verdiği belirtilen Sultanahmet´teki Ramazan panayırının yeniden düzenlenebileceğini açıkladı.

Başbakan Erdoğan; “İstanbul’a göç milletimizin ortak sorunu”

“İstanbul’a Göçün Yönetimi-Hukuki, İdari, Ekonomik ve Sosyal Tedbirler” konulu seminerde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’a göç gerçekten tüm İstanbulluların değil, tüm milletimizin ortak sorunudur” dedi.

Başbakan Erdoğan; “İstanbul hizmetleriyle Türkiye’ye örnek oluyor”

Zeytinburnu-Güngören-Bağcılar Tramvayı’nın açılışının ardından Bağcılar’da vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, “İstanbul hizmetleriyle Türkiye’ye örnek oluyor. Fildişi kulede oturanlar hizmetlerimizi görmüyor, görmek istemiyor” dedi.