Türk-İş Başkanı Kılıç’tan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, bir heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede toplu sözleşme konusu ele alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden “120 Okula 120 Spor Salonu…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geleceğin teminatı öğrenciler için 120 Kapalı Spor Salonu inşa ediyor. Bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla 20 adet spor salonunun açılışı ile Aralık ayında bitmesi planlanan 100 spor salonunun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Topbaş; “İstanbul’da 500 kilometre raylı sistem projesi başlattık”

İstanbul’da toplam 500 kilometre raylı sistem için proje çalışması başlattıklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şu anda 72 kilometre raylı sistem inşaatının devam ettiğini söyledi.

Gürcistan Kültür Günleri’nin açılışını Başkan Topbaş yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gürcistan Ankara Büyükelçiliği ve Tiflis Belediyesi´nin ortak organizasyonuyla 1-3 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “Tiflis-İstanbul Gürcistan Kültür Günleri”nin açılışını Başkan Kadir Topbaş ile Tiflis Belediye Başkanı Gigi Ugulava yaptı.

Büyükşehir’den “Gemi Atıklarını Arıtma Tesisi…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTAÇ A.Ş. tarafından Haydarpaşa’da inşa edilen Türkiye’nin ilk “Gemilerden Petrol Türevli Atık Kabul ve Arıtma Tesisi”, Başkan Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir törenle açıldı.

“Son Hamle, 140 Çözüm”

Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Boğazı ile Marmara Denizi’ni denize girilebilir kriterlere taşımak için “Son Hamle, 140 Çözüm” sloganıyla bir çalışma başlattı. Başkan Topbaş, “3 yıl içinde bütün dere ıslahlarını, arıtma tesislerini ve kolektörleri tamamlayarak sahillerimizin tamamını yüzülebilir kriterlere taşıyacağız” dedi.

Başkortostan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

Başkortostan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Radii Habirov ve Başbakan Yardımcısı İldus İlişev, bir heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Topbaş’tan Şampiyon Yerlikaya’ya 10 bin YTL ödül…

Kendisini ziyaret eden Avrupa Güreş Şampiyonu Hamza Yerlikaya’ya 10 bin YTL’lik çek veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Yerlikaya’dan dünya şampiyonu olmasını bekliyoruz. O zaman kendisine bir daire vereceğiz” dedi.

Başkan Topbaş; “Bu dönem Darüşşafaka’dan Yenikapı’ya metroyla gidilecek...”

Başkan Topbaş, “İstanbul’u gerçekten demir ağlarla örüyoruz. 56 kilometrelik raylı sistem çalışmamız devam ediyor. 80 kilometre de yolda… Bu dönemde vatandaşlarımız Darüşşafaka’dan Yenikapı’ya metro ile gidebilecek” dedi.

Başkan Topbaş, meslekte 50. yılını doldurmuş gazetecilere ödül verdi

İstanbul Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen “Babıali’de Altın Yıl” ödül töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Topbaş Ayşe Ege Lisesi’ni ihya etti…

Beyoğlu Ayşe Ege Kız Meslek Lisesi’nin Pilav Gününe katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, okula Kapalı Spor Salonu ile Deri ve Müzik Atölyesi sözü verdi.

Başkan Kadir Topbaş çocuklarla ‘Dünya Çevre Günü’ etkinliğine katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Gülhane Parkı’nda düzenlediği “Çevre Çocuk Etkinliği” Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Kadir Topbaş Beylikdüzü-Silivri Metrosu´na start verdi…

Beylikdüzü Belediyesi tarafından “Madalyalı Bahçeler Projesi” kapsamında düzenlenen “En Güzel Bahçe Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu. Törende konuşan Başkan Topbaş, Beylikdüzü-Silivri Metro çalışmasını başlattıklarını açıkladı.

‘En Çevreci Belediye Başkanı’ Kadir Topbaş...

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’yi daha yaşanabilir bir çevreye kavuşturmak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen 1. Erguvan Çevre Ödülleri” sahiplerini buldu. Başkan Kadir Topbaş ‘En Çevreci Belediye Başkanı’ ödülüne layık görülürken, öğrencilere resim, fotoğraf, proje dalında, gazetecilere de haber ve fotoğraf dalında ödüller verildi.