Vatikan Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret

Vatikan’ın yeni Türkiye Büyükelçisi Antonio Lucibello ile Vatikan’ın İstanbul Temsilcisi Georges Marovitch İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Vatandaşlar Başbakan Erdoğan’ı ‘Yılın Lideri’, Başkan Topbaş’ı ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçti!

İmedya İnteraktif Yayıncılık Grubu tarafından düzenlenen “6. İmedya Ekonominin Yıldızları 2005” ödül töreni Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul ile Bükreş arasında ‘İşbirliği Protokolü’ imzalandı

İstanbul ile Romanya’nın Bükreş Belediyesi arasındaki “İyi Niyet ve İşbirliği Protokolü”ne Başkan Topbaş ve Bükreş Belediye Başkanı Videanu imza koydu. Protokol kapsamında her iki ülke AB sürecinde birbirine destek verecek ve ticari, kültürel ilişkiler geliştirilecek.

23 Nisan tüm Türkiye’de ve İstanbul’da kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye genelinde ve İstanbul’da çeşitli törenlerle kutlanıyor. Kutlamalara bu yıl çok büyük bir ‘Çocuk Festivali’ ile katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Başkan Kadir Topbaş makamını Feriköy İlköğretim Okulu’ndan Betül Arslan´a devretti.

Başkan Topbaş’a bir ödül de ‘Çevre Konseyi’nden…

İstanbul Çevre Konseyi, son iki yılda İstanbul’a 3.2 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandıran ve şehri lalelerle donatan Başkan Kadir Topbaş’a ‘çevre’ ödülü verdi. Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’de Başkan Topbaş’a ‘Yılın En Çevreci Belediye Başkanı’ ödülünü vereceklerini açıklamıştı.

Başkan Topbaş; ‘730 gündür hız kesmeden hizmete devam ediyoruz!’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “730 Gündür Hız Kesmeden Devam” başlığıyla 2 yıllık görev süresindeki hizmetlerini kamuoyuna anlattı. Topbaş, “2 yılda yaptıklarımızla İstanbul küresel kentler kulvarına girdi ve bu yolda çok emin adımlarla yürüyor” dedi.

Başkan Topbaş Eminönü esnafını ziyaret etti…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kapalıçarşı, Mahmutpaşa ve Mısır Çarşısı’nı gezerek esnaf ziyaretinde bulundu ve vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Başkan Kadir Topbaş’tan TÜSİAD’a ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı´yı ziyaret etti.

Başkan Kadir Topbaş Çin Büyükelçisi’nden turist istedi

Çin Büyükelçisi Song Aiguo ve Başkonsolos Yu Hongyang, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş ‘Konut Kurultayı’na katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından düzenlenen 1. Konut Kurultayı’na katıldı. Toplantıda konuşan Erdoğan, “Bir iki ay içinde toplu konut adımının atılmadığı il kalmayacak” dedi.

‘Organik tarım’ yapan çiftçilerden Başkan Topbaş’a teşekkür…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Organik Tarım Projesi ile İstanbul’un tüketim gücünü Anadolu’nun yerel kalkınmasında kullanıyoruz” dedi. Emeklerinin karşılığını alan çiftçiler de Başkan Topbaş´a teşekkür etti.

‘Avrupa Kültür Başkenti’ müjdesini Başkan Kadir Topbaş verdi…

İstanbul, AB jürisi tarafından 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak önerildi. AB dışı şehirler kategorisinde İstanbul, Ukrayna´nın başkenti Kiev ile yarışıyordu. Karar, AB Konseyi tarafından onaylanarak Kasım ayında resmen açıklanacak, ancak jürinin kararına kesin gözüyle bakılıyor…