İstanbul ve Şam arasında ‘Kardeş Şehir’ ve ‘İşbirliği’ protokolü imzalandı

“Şam Kültür Günleri” bugün İstanbul’da başladı. Kültür Günleri kapsamında imzalanan ‘Kardeş Şehir’ ve ‘İşbirliği’ protokolü kapsamında kültür ve sanatın yanı sıra, ulaşım, altyapı, aydınlatma, enformasyon, planlama ve şehircilik alanlarında ortak çalışmalar yapılacak.

İstanbul ve Krasnodar Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesinde kilit rol oynayacak…

Rusya Federasyonu’nun Krosnodar Eyaleti Valisi A. N. Tkaçhev’i ağırlayan Başkan Topbaş, “Krasnodar Eyaleti ile gerçekleştireceğimiz işbirliği Türkiye ve Rusya arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri çok daha ileri taşıyacak” dedi.

İstanbul ile Rusya arasında işbirliği anlaşması imzalandı

İstanbul’da düzenlenen Rusya’nın Krasnodar Eyaleti’nin “Ekonomik Potansiyelinin Tanıtımı” konulu konferansta, İstanbul Valiliği ile Rusya Federasyonu’nun Krasnodar Eyaleti İdare Meclisi arasında “ticaret, ekonomi, bilim, teknik ve kültür” alanlarında işbirliği anlaşması imzalandı.

Endonezya Halk Meclis Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret eden Endonezya Halk Meclisi Başkanı Hidayet Nur Vahid, Aceh ile İstanbul’un ‘Kardeş Şehir’ olmasını istedi.

Beldelere doğalgaz götüren Başkan Topbaş coşkuyla karşılandı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İGDAŞ, 25 milyon dolarlık bir dev yatırımla Ümraniye’nin Alemdağ, Taşdelen ve Yenidoğan Beldeleri ile Kazım Karabekir ve Reşadiye Mahallelerine doğalgaz götürdü. Hizmetten memnun olan vatandaşlar, Başkan Topbaş’ı “Hizmet Adamı Büyük Başkan Kadir Topbaş” pankartlarıyla karşıladı.

Başkan Topbaş; “Zirvede trafiği istedik ve finans talebinde bulunduk”

Ulaştırma, Bayındırlık, İçişleri ve Çalışma Bakanlarının katılımıyla gerçekleştirilen “İstanbul Ulaşım Zirvesi”nde yasal düzenlemeler ve finans konusundaki taleplerini dile getirdiklerini belirten Başkan Kadir Topbaş, “Talepler alt komisyonda değerlendirilecek ve öncelikli olanlar kısa vadede uygulanacak” dedi.

Avusturya Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Ağustos ayında Avusturya Büyükelçisi olarak göreve başlayan ve İzmirli bir Türk ile evli olan Gürer Heidemaria, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş ile Türkçe konuşan, Gürer Heidemariaisi Türkiye´de görev yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Kültür Başkenti İstanbul’u anlatan kitabı Başkan Kadir Topbaş tanıttı

Yazar Tuna Köprülü tarafından hazırlanan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından basılan “Kültür Başkenti İstanbul / The Capital of Culture” adlı kitabı Başkan Kadir Topbaş tanıttı. Türkçe-İngilizce hazırlanan eser İstanbul’un kültürel potansiyelini mimari eserler üzerinden ortaya koyuyor.