İstanbul’un köyleri modern hayvancılıkla gelişecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’nin köylerini ziyaret etti. Başkan Topbaş, İstanbul’un mahalleye dönüşen köylerinde hayvancılık yapılabilmesi için Türkiye’de ilk olacak bir proje geliştirdiklerini açıkladı.

Şile, meydan ve yeraltı otoparkına kavuşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı devam eden Şile Kent Meydanı ve Zeminaltı Otopark İnşaatı’nı gezdi. İncelemelerde bulunan Başkan Topbaş, zeminaltı otopark ve kent meydanının 2018 yılında Şilelilerin hizmetine açılacağını söyledi.

Şile örnek oluyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Şile’de kurulan Yeryüzü Pazarı’nı ziyaret etti. Başkan Kadir Topbaş, Şile’ye bugüne kadar 1 milyar 650 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Saklı cennet Ağva

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ağva Meydanı ve Sahil Düzenleme Projesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Topbaş, proje kapsamında 3 sosyal tesis, seyir terasları, 125 araçlık otopark, çocuk oyun alanları ve yeşil alanlar yapılacağını söyledi.

Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı 2019’da açılacak…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, basın mensuplarıyla birlikte tünel kazısı tamamlanan Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Kadir Topbaş, hattın 2019’un ilk aylarında devreye gireceğini söyledi.

İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştüklerini açıklayan Başkan Topbaş, “Fikirtepe başta olmak üzere İstanbul’un mahallelerini tek tek ele aldık.” dedi.

Başkan Topbaş’a anlamlı ziyaret

Görev süresi sona eren Lübnan İstanbul Başkonsolosu Hani Chemaitelly, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş, Hani Chemaitelly’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” takdim etti.

Sütlüce’de Manas Heykeli

Türkiye ile Kırgızistan arasındaki dostluğu pekiştirmek için önemli adımlar atılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Manas Heykeli’nin açılışı gerçekleştirildi.

Manas Destanı artık Türkçe

Dünyanın en büyük destanları arasında gösterilen Manas Destanı, Türkçe olarak basıldı. Destanın Türkçe basımının tanıtım töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı 2019’da hizmetinizde…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapımı hızla devam eden Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı’nın Çobançeşme - Kuyumcukent TBM Montaj Programı’na katıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kadir Topbaş, Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı’nın 2019’un ilk yarısında açılacağını müjdeledi.

İstanbul teknoloji üssüne dönüşecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İnovatif Teknoloji Firmalarının Uluslararası Pazara Girişini Hızlandırma ve Rekabet Altyapılarını Destekleme Programı İmza Töreni’ne katıldı. İmzalanan proje ile Türkiye’den dünya çapında teknoloji markaları çıkarmak ve İstanbul’un teknoloji ve inovasyon alanında cazibe merkezi haline getirilmesi hedefleniyor.

Başkan Topbaş demokrasi nöbetinde

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, hain darbede gazi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünde devam etti. Vatandaşlarla birlikte nöbet tutan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Ne güzel insanlarsınız ki darbe girişimini yüreklerinizle söndürdünüz.” diye konuştu.

15 Temmuz şehitleri için mevlit okundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Müftülüğü’nün 15 Temmuz şehitleri için okuttuğu mevlide katıldı. Kendisinin de şehit torunu olduğunu dile getiren Başkan Topbaş, Hz. Adem’den 15 Temmuz’a kadar inançlarını ve yurtlarını savunmak adına şehit düşenleri rahmetle andı.

Başkan Topbaş demokrasi nöbeti tuttu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde demokrasi nöbeti düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tuttu.

15 Temmuz şehitleri İBB önünde anıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’deki Belediye Binası’nda kurulan 15 Temmuz şehitlerinin isim ve fotoğraflarının yer aldığı panonun önündeki anma programına katıldı. Özgürlüğümüzün ve demokrasimizin sınandığına değinen Başkan Topbaş, 15 Temmuz gecesi yaşananların tarih kitaplarında yer alacağını söyledi.

Dünyanın merkezi İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 7. İstanbul Shopping Fest’in kapanış törenine katıldı. İstanbul’un yarınları için farklı projeler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Topbaş, “Geleceğin güçlü Türkiye’sini hep birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

Houston Belediye Başkanı’ndan ziyaret

Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Başkan Topbaş 15 Temmuz Şehitler Abidesi’ni inceledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu Yakası çıkışında inşa edilen “15 Temmuz Şehitler Abidesi”ni inceledi.

Şehirlilik sosyolojik bir evrimdir…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in davetlisi olarak “Yığılmalar Çağı: Yeni Dünya Haritası” Moskova Kentsel Forumu Açılış Paneli’ne katıldı. Panelde konuşan Başkan Topbaş, şehirlerdeki yığılmaların teknolojik gelişmeleri zorunlu hale getirdiğini ve İstanbul’da teknolojinin çok iyi kullanıldığını vurguladı.

Başkan Topbaş Moskova’da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Moskova Uluslararası Kentsel Formu’na katılmak üzere Moskova’ya gitti. Forum öncesi Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ile görüşen Başkan Topbaş, bu görüşmeyi dostlar buluşması olarak tanımladı.