Başkan Topbaş Jandarma mensupları ile iftar yaptı

Başkan Kadir Topbaş ve Vali Vasip Şahin, Jandarma mensupları ve şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu.

Türkiye’nin ilk yerli TBM’i İstanbul’da...

Başkan Kadir Topbaş, Türkiye’nin ilk içme suyu tüneli olan Zeytinburnu İçme suyu Tüneli’nde kullanılan ilk yerli TBM makinesini basın mensuplarına tanıttı. Topbaş, Türkiye'nin TBM üreten 5 ülkeden biri haline geldiğini söyledi.

Başkan Topbaş muhtarlarla iftarda buluştu

İstanbul’daki muhtarlarla iftarda buluşan Başkan Kadir Topbaş, kendilerinin de muhtarlar gibi büyük gayretle çalışarak İstanbullulara hizmet ettiğini söyledi.

İBB Meclis Üyeleri iftarda biraraya geldi

Başkan Topbaş İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ile Haliç Kongre Merkezi’ndeki iftarda bir araya geldi. İftar sonrasında meclis üyelerine hitap eden Başkan Topbaş, “Hepimiz müjdelenmiş bu şehre hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

İstanbul Shopping Fest için geri sayım başladı

Bu yıl yedinci kez düzenlenecek olan İstanbul Shopping Fest’in tanıtım toplantısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla basın mensuplarına tanıtıldı.

Büyükelçi Kiss’ten Başkan Topbaş’a ziyaret

Macaristan Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Kızılay’dan Başkan Topbaş’a ödül…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kızılay’a verdiği destekten dolayı ödüllendirildi.

Büyükçekmeceliler iftarda buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Büyükçekmece İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftara katıldı.

İstanbul, bir inovasyon şehri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

İstanbul’a yeni bir müze

Başkan Kadir Topbaş, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve Bakan Fatma Betül Sayan Kaya ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Haremeyn, Hac; Mukaddese Yolculuk” sergisini gezdi.

Fedakarlık edenler asla unutulmaz

15 Temmuz Derneği tarafından şehit ailelerinin katılımıyla Miniatürk’te gerçekleştirilen iftar programında konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Türkiye bir kardeş kavgasına girmediyse, Türkiye parçalanmadıysa, bu şehitlerimizin, gazilerimizin ve halkımızın iradesi ile olmuştur” diye konuştu.

Esenler’de binlerce kişi iftar sofrasında buluştu

Esenler Dörtyol Meydanı’nda binlerce kişi birlikte iftar açtı. Vatandaşlarla iftar eden Başkan Topbaş, “Kardeşlik değerlerimizi, insani duygularımızı ön plana çıkardığımız zaman geleceğin Türkiye’sini hazırlamış olacağız” diye konuştu.

Odak şehir; İstanbul

Turizm Çalıştayı’na katılan Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul adeta açık hava müzesi. Ön plana çıkarılması gereken o kadar çok noktası var ki. Hepsi birbirinden güzel” diye konuştu.

Üsküdar - Çekmeköy Metro Hattı dünyanın en moderni olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy Taşdelen’de vatandaşlarla iftarda buluştu.

İstanbul’a 68 yeni vagon

“Her yerde metro, her yere metro” hedefinde yeni bir adım daha atıldı. Başkan Kadir Topbaş, Hacıosman - Yenikapı Metro Hattı’nda kullanılacak vagonu raylara indirdi. Başkan Topbaş hizmete alım töreninde yaptığı konuşmada yeni vagonların yüzde 42’sinin yerli üretim olduğunu söyledi.

Sultangazi’ye 3 metro…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Sivaslılar Derneği’nin birlikte düzenlediği iftar programına katıldı. Sultangazi’ye 13 yılda 1 milyar 300 milyon liralık yatırım yapıldığını hatırlatan Başkan Topbaş, ilçeyi 3 ayrı metro hattı ile buluşturacaklarını müjdeledi.

Mukaddese yolculuk; Haremeyn sergisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Haremeyn, Hac; Mukaddese Yolculuk” sergisinin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Başkan Topbaş, serginin yurt dışından da talep gördüğünü ve İstanbul’da yapılacak müze için arşivlerini düzenlediklerini söyledi.

İstanbul’un Fethi’nin 564.yılı kutlu olsun

Bir çağı kapatılıp, yeni bir çağ açan İstanbul’un Fethi, 564’üncü yılında görkemli bir gösteriyle kutlandı. Fatih Sultan Mehmet Han ve kutlu ordusunu rahmetle, minnetle yad ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un Türkiye’nin vitrini olduğunu söyledi.

Odessa İstanbul Park açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kardeş Şehir Ukrayna Odessa’da yaptığı İstanbul Park, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. İki ülkenin cumhurbaşkanları arasındaki dostluğun geleceğe umutla bakma fırsatı verdiğini vurgulayan Başkan Topbaş, yerel yönetimler olarak aynı dostluğu geliştirmek istediklerini söyledi.

İBB’den Odessa’ya 30 otobüs…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Odessa Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov ile görüştü. İBB olarak Odessa ile her türlü bilgi ve deneyim paylaşımına açık olduklarını belirten Başkan Topbaş, 2018 yılı içerisinde şehre yenilenmiş 30 otobüs hediye edeceklerini açıkladı.